Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Myslivecké sdružení Libčanská dubina

Myslivecké sdružení Libčanská dubina
Těchlovice 6
503 27 Lhota pod Libčany

IČO: 62060295

Tel.:+420 731 412 060

E-mail: mslibcanskadubina@gmail.com

Historie

Vybralo si k tomu opravdu příhodné místo. Samotný vznik obce Libčan je spjat s pověstí o vévodu Břetislavovi ztraceném při lovu velikého kance a zachráněným ptáčníkem jménem Libčana.

Prase divoké v oblasti Libčan potkáte jen málokdy. Díky Daňčí chovné oblasti se zde častěji setkáte se zvěří daňčí. Další zástupce zvěře spárkaté, který se v honitbě nachází, je zvěř srnčí.

U drobné zvěře se dnes jen zřídka setkáte se zajícem nebo bažantem.

Současnost

V dnešní době se myslivecké sdružení intenzivně věnuje péči o zvěř. Důležitou součástí péče je udržování čistoty v honitbě. V době strádání zvěře se myslivci starají o její přikrmování. Nedílnou součástí péče je také regulace jejího stavu odstřelem. Každá honitba má jen omezenou úživnost a při velkém přemnožení by zvěř strádáním mohla velmi trpět. Myslivci se také starají o odstřel nemocné a poraněné zvěře.

Honitba, kterou nyní sdružení obhospodařuje, se rozkládá v okolí obcí Libčany, Hvozdnice, Radíkovice, Radostov a Želí. Rozloha honitby 1955 ha.

V dnešní době je počet členů sdružení 24, 1 hostující člen.

Bližší informace o sdružení naleznete na https://www.mslibcanskadubina.cz/

Roubenka “Radostov”

Sdružení dále disponuje mysliveckou chatou, známou spíše pod názvem „Roubenka Radostov“. Malebná roubená chaloupka na okraji zámecké obory Hrádku u Nechanic patří již více než dvacet let mysliveckému sdružení. Pro svoji atraktivní polohu, rozlehlý areál a útulný interiér se stala jednou z nejvyhledávanějších pro pořádání rodinných či firemních oslav, svateb a dalších akcí nejrůznějšího charakteru

Příznivcům dlouhých zbraní je k dispozici střelnice s asfaltovými holuby, která se nachází v bezprostřední blízkosti roubenky.

Správce roubenky, informace o volných termínech p. František Vanický, 604 375 236.

Informace o provozu roubenky a střelnice naleznete zde https://www.roubenka-radostov.cz/

Důležité kontakty