Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Spolek pro mezinárodní partnerství v Libčanech

Spolek pro mezinárodní partnerství v Libčanech
Libčany 80
503 22 Libčany

IČO: 26515326

http://mezinarodnipartnerstvi-libcany.cz/

predseda@mezinarodnipartnerstvi-libcany.cz
svadlis@tiscali.cz

Bankovní spojení: 256078936/0600

Datová schránka: sg7vpvn

Činnost spolku navazuje na dlouholetou historii přátelských vztahů mezi obcí Libčany a francouzským městečkem Le Mêle sûr Sarthe v Dolní Normandii. U vzniku této spolupráce byla účast libčanských fotbalistů na tamním turnaji venkovských týmů. Tam byly navázány první osobní kontakty a v dalších letech vzájemné návštěvy pokračovaly. Rozšiřoval se okruh rodin, které se vzájemně navštěvovaly. V roce 1995 bylo toto naše přátelství stvrzeno oficiální smlouvou a tím došlo i k oficiálnímu vzniku občanské sdružení pro mezinárodní partnerství (dnes Spolek).

Partnerství mezi oběma sdruženími tak úspěšně fungují více jak 30 let. Covidová omezení však přinesla zastavení osobních setkání. Nyní se snad nadechujeme k obnově dříve fungujícího systému výměnných pobytů a pro r.2023 jsou plánovány opět společné akce.

Partnerské městečko Le Mêle sûr Sarthe mělo vedle nás přátelské vztahy i s dalšími evropskými partnery, a to s německým Falkensteinem, a anglickým Faringdonem. Tato partnerství převzal i náš spolek.

Cíle spolku jsou:

  • realizovat konkrétní mezilidské vztahy mezi obyvateli Libčanska v České republice z jedné strany a obyvateli komunity Melska ve Francii, případně i Falkensteinu ve Spolkové republice Německo a Faringdonu ve Velké Británii z druhé strany
  • organizovat vzájemné návštěvy v rodinách, výměnu kulturních a sportovních akcí
  • informovat své členy o životě v uvedených komunitách a zemích
  • přispívat k začleňování České republiky do Evropské unie.

V současné době má Spolek pro mezinárodní partnerství cca 40 členů, ale velmi rádi uvítáme nové občany nejen z Libčan, ale i ze širokého okolí, kteří by měli zájem navázat přátelské vztahy s rodinami z partnerských obcí.

Odkaz na webové stránky http://mezinarodnipartnerstvi-libcany.cz/