Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Novinky

Slavnostní otevření zrekonstruované zahrady mateřské školy

V pondělí 4. září jsme dopoledne přivítali nové prvňáčky a slavnostně zahájili nový školní rok 2023-2024.
Tím ale slavnostní nálada v Libčanech neskončila. Odpoledne jsme otevřeli nově zrekonstruovanou zahradu mateřské školy v Libčanech. Poděkování z úst starosty obce a ředitelky základní a mateřské školy mířilo ke všem, kteří se na tomto úspěšném projektu podíleli od jeho vzniku až po realizaci.
Na tento projekt obec získala dotaci ve výši 840.000,- z dotačního titulu Obnova venkova od Královéhradeckého kraje.
Všem zúčastněným velice děkujeme!

(Pokračování textu…)

Libčanská pouť 2023

Pouťový víkend zahájilo v pátek utkání starých gard Libčan a Lhoty pod Libčany. V sobotu se uskutečnil turnaj starších přípravek, přivítali jsme Karol a Kvída a slacklinisty, v odpoledních hodinách jste na hřišti mohli potkat významné fotbalové hvězdy, které přijely na charitativní fotbalové utkání. Po utkání proběhla dražba ve prospěch nadace DUHA TRUTNOV, v rámci které byly vydraženy dresy ve výši 60tis. korun.
Večer zahajovala kapela Hackel Band a po ní zábavu rozproudil Mr. Moss.
Jak všichni dobře víte, letos nám počasí opravdu nepřálo a proto děkujeme vám všem, kteří jste se na organizaci této akce jakkoliv podíleli a ještě větší dík a poklona patří vám, kteří jste nás přišli podpořit a promoknout!

Děkujeme!!!

(Pokračování textu…)

Libčany na výročí 90. let výročí fotbalu v Le Mele sur Sarthe

Partnerství obcí Libčany a Le Mele sur Sarthe vlastně začalo pozváním na fotbalový turnaj do Francie v roce 1989.
Od té doby obce pravidelně organizovaly výměnné pobyty a k partnerství obcí se přidal ještě německý Falkenstein a Faringdon v Anglii. V roce 1995 v Libčanech proto vznikl Spolek pro mezinárodní partnerství.
Letos oslavil francouzský fotbalový klub 90 let a Libčany přijaly pozvání na fotbalový turnaj. Reprezentační tým Libčan vyrazil ve čtvrtek 15.6. směr Le Mele a program měl nabitý. Kromě sobotního fotbalového turnaje stihli naši fotbalisté i exkurzi hradu a návštěvu hřebčína. Na turnaji se umístili na krásném třetím místě! Gratulujeme!
Můžete se těšit i na video z celého zájezdu, které zanedlouho zveřejníme.

(Pokračování textu…)

Hasičské závody SDH Libčany

Naplno se nám rozjela sezóna závodů v požárním sportu, SDH Libčany reprezentují mladí hasiči v kategorii mladší a starší žáci, a družstvo v kategorii muži. V minulých týdnech jsme se zúčastnili závodů v Sedlicích, Urbanicích a tento víkend 10.6.2023 jsme uspořádali závody na místním fotbalovém hřišti v Libčanech.

(Pokračování textu…)

Dětský den “Libčanský Gladiátor”

V sobotu 3.6.2023 Klub rodičů a přátel základní a mateřské školy Libčany a obec Libčany uspořádaly ku příležitosti dne dětí druhý ročník Libčanského gladiátora.
Letos byla trasa daleko náročnější a delší, překážek bylo mnohem víc, proto patří velká gratulace všem gladiátorům, kteří trasu běželi. Na trati jsme měli 127 účastníků od nejmenších po dospělé.
Děkujeme společnosti Perník s.r.o. za věcné dary výhercům.

Velké díky patří všem, kteří nám s přípravou pomáhali!!!
Tak zase za rok!

(Pokračování textu…)

Nový hrací prvek

Každým rokem se obec Libčany snaží přidat alespoň jeden hrací prvek na naše hřiště. Letošní novinkou, která byla právě včera dokončena, jsou dvě trampolíny. Jsou umístěny vedle lanovky na Oranžovém hřišti u rybníku Brigádník.

Lesní závod – 19. ročník

V sobotu 6. května pořádaly: ZŠ a MŠ Libčany, Obec Libčany, MS Libčanská dubina, Obec Hvozdnice, SDH Libčany, Rybářský spolek Brigádník a Klub rodičů a přátel ZŠ a MŠ Libčany již 19.ročník LESNÍHO ZÁVODU.
Nikoho z účastníků neodradila nepříznivá předpověď počasí, a protože se sv. Petr umoudřil a poslal nám úžasné a i sluncem prosvícené dopoledne, náramně jsme si to užili. Na tři různé tratě se vydalo 121 závodníků a závodnic, poznávali rostliny, zvěř našich lesů, ryby, hmyz atd., plnili různé dovednostní a obratnostní úkoly, ti nejstarší stříleli ze vzduchovky i lukem.

(Pokračování textu…)