Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Novinky

Obecní brigáda – 14.4.2024

V neděli 14. dubna se uskutečnila obecní brigáda. Všem dobrovolníkům moc děkujeme, sešlo se nás přes 30!
U rybníku Brigádník byly dokončeny práce na novém dřevníku, bylo proklestěno a prostříháno kolem rybníku, byly pokáceny vyznačené stromy na stezce, naplnil se dřevník pro potřeby opékání buřtů, proběhly přípravy a postavení hranice na pálení čarodějnic, na fotbalovém hřišti byly obroušeny a natřeny všechny lavičky a stoly, vyměněn písek v pískovišti, postavena trampolína a byla provedena zálivka nově vysázených stromů na stezce.
Brigáda nebyla úspěšná pouze po pracovní stránce ale také po té společenské. Ruku k dílu přiložila celá řada obyvatel Libčan, a to i těch novopečených, což nás těší.
Ještě jednou všem dobrovolníků VELKÉ DÍKY a budeme se těšit příště!!!
(Více foto pro rozkliknutí.)

(Pokračování textu…)

Putování za velikonočním zajíčkem 2024

4. ročník turistické akce Putování za velikonočním zajíčkem, která má každým rokem více účastníků. Loni tito organizátoři soutěž rozšířili o kategorii dospělých, a tak bylo letos na trati 73 dětí předškolního věku, 101 žáků a 47 dospělých. (Počítáme pouze ty, kteří odevzdali soutěžní karty.)

Pro každého účastníka z řad dětí a žáků byl připraven krásný čokoládový zajíc a z dospělých jsme vylosovali tři šťastlivce, kteří si svoji odměnu vyzvednou z rukou starosty na obecním úřadě.
Těší nás obrovský zájem o tuto jarní libčanskou turistickou vycházku a děkujeme všem, kteří naše putování absolvovali. Tak se budeme společně těšit na příští rok. Uvidíme, co si zajíček pro nás zajímavého připraví.
Kdo ještě neobdržel odměnu za splněné úkoly, může si ji vyzvednout v budově ZŠ po telefonické domluvě na čísle 736 749 345.
Mgr. Lenka Šlechtová, ředitelka školy

Libčanská básnička – 11. ročník recitační soutěže

V úterý 13. února se uskutečnil již 11. ročník recitační soutěže Libčanská básnička, která se koná za podpory Mikroregionu urbanická brázda a Obce Libčany.

Celodopoledního klání se zúčastnilo 112 žáků z jedenácti základních škol (Černilov, Chlumec nad Cidlinou, Libčany, Lhota pod Libčany, Osice, Plotiště, Praskačka, Probluz, Skřivany, Smidary a Stěžery). Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích podle ročníků a výkony byly opět obdivuhodné.

(celý článek si přečtete po rozkliknutí)

(Pokračování textu…)

Hasičský ples a dětský karneval 2024

Poslední lednový víkend jsme uspořádali již tradiční Hasičský ples a Dětský karneval. V pátek se přišli pobavit a zatančit si dospělí. Věříme, že i přes menší účast se všichni hosté dobře bavili. K tanci i poslechu hrála kapela „Bylo nás pět“ Z Nového Bydžova, ples jsme si užili a téměř každý si odnesl výhru z naší společenské hry. Neděle patřila opět dětem, i letos pro ně byla připravena diskotéka. Sešlo se neuvěřitelné množství masek, až taneční sál „praskal ve švech“. Slyšeli jsme mnoho krásných básniček a písniček, které si děti připravily, v tombole všechny vyhrály balíček a každá z více než 70 masek byla zaslouženě odměněna sladkým dortíkem nebo čokoládou. Za ceny a příspěvky na ples i karneval moc děkujeme všem sponzorům, rodičům malých hasičů a členům SDH Libčany.
Za SDH Libčany Olga Jerjeová

(Pokračování textu…)

Kluziště je připraveno!

Od pátku 12.1.2024 je ledová plocha na horním fotbalovém hřišti připravena. Dnes kluziště vyzkoušeli naši školáci.
Vstup na ledovou plochu je na vlastní nebezpečí, za nezletilé zodpovídá zákonný zástupce.
Dbejte prosím opatrnosti a ohleduplnosti, aby vydržela ledová plocha v pořádku i pro další dny.

Novoroční koncert Barbory Perné a jejich hostů

V neděli 7. ledna 2024 jsme měli tu čest přivítat v libčanském kostele Nanebevzetí Panny Marie Barboru Pernou, rodačku z Libčan, která je v současné době hostem Národního divadla v Praze a od roku 2019 je sólistkou Moravského divadla Olomouc. Jejími hosty byli Jiří Přibyl, kolega z Moravského divadla Olomouc a dirigent Martin Peschík.
Společně se svým kolegou Jiřím Přibylem nám představili písňovou tvorbu Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů. Na závěr nechyběla árie z Rusalky, která nás všechny opět odzbrojila.
Velice děkujeme za překrásný koncert, úžasný kulturní zážitek!

(Pokračování textu…)