Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Novinky

Libčanská lyžovačka

V neděli 5. března jsme se vypravili autobusem do lyžařského střediska Mladé Buky. Počasí nám přes všechny obavy přálo a tak nic nebránilo tomu, strávit v počtu téměř čtyřiceti libčaňáků příjemné sportovní odpoledne.

Enviromentální vyúčtování obce Libčany

Certifikát environmentálního vyúčtování vyčísluje přínos naší obce Libčany k ochraně přírody v roce 2022. Vyplývá z něj, že díky množství námi odevzdaných elektrozařízení (576 kg) jsme uspořili 1,38 MWh elektřiny, 99,52 litrů ropy, 53,36 m3 vody a 0,32 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů CO2 ekv. o 0,44 tun, a produkci SO2 ekv. (který zapříčiňuje okyselování prostředí) o 5,36 kg.

(Pokračování textu…)

Rekonstrukce zahrady u Mateřské školy v Libčanech

V pondělí 20. února 2023 započaly stavební práce na zahradě v naší mateřské škole. Rekonstrukce by měla být hotová do konce měsíce května. Pak si děti budou moct užívat mlhoviště, podzemních prolézacích tunelů, průlezek, záhonků na pěstování zeleniny, venkovní učebny a obecně daleko většího prostoru, který se rozšíří o nevyužívaný minigolf za víceúčelovým hřištěm.
Tento projekt je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje částkou 840.000,-Kč. Celkové náklady jsou 3.166.044,20,- Kč.

(Pokračování textu…)

Nakládání s odpady

Produkce odpadu bohužel neodmyslitelně patří k lidskému životu a naše obec se snaží o jeho smysluplné třídění a další využití ve spolupráci se společnosti FCC a dalšími organizacemi v okolí.

V tomto příspěvku naleznete bližší informace a také pokyny, co mezi který tříděný odpad patří či nepatří a zde je svážen či se odevzdává na určená místa.

(Pokračování textu…)