Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Rozsvěcení vánočních stromů

V obou obcích, Libčanech i Želí, se každoročně v sobotu před první adventní nedělí rozsvítí krásné vánoční stromy. V Libčanech se řadu let rozsvěcoval smrk před kostelem Nanebevzetí Panny Marie, to bohužel vzhledem ke zdraví stromu již nebylo možné a tak jsme v roce 2021 poprvé rozsvítili smrk u hasičské zbrojnice.

Rozsvěcení stromu je krásná tradice, kdy se všichni naladíme adventní atmosférou díky vystoupení dětí, koledám, svařáku a čaji s cukrovím i díky stánkovému prodeji s vánoční tematikou.

V roce 2022 jsme vánoční výzdobu v Libčanech obohatili o ručně vyřezávaný Betlém, který bychom každý rok chtěli doplňovat. Již tradičně chystáme i tvořivé dílničky pro děti, aby si nějakou vánoční ozdobu přinesli i domů. Zároveň mohou svůj dopis s přáním pro Ježíška vhodit do Ježíškovy pošty.


V Želí se rozsvěcí vánoční strom také v sobotu před první adventní nedělí a oproti Libčanům mají Želáci navíc tuto tradici spojenou s nadílkou od Mikuláše, čerta a anděla. I želské děti mohou využít Ježíškovy pošty a vhodit své přání do schránky přímo u stromu.