Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Libčanské rybníky

Brigádník

Rybník je s plochou 4000m2 největším z libčanských rybníků. Je napájen zejména z pramenů v tůních v lese směrem na východ od dřevěného mostku a pokud se vydáte podle strouhy, dojdete do vedlejší obce – Těchlovic. Dříve se zde i koupávalo, nyní je však na dně značná vrstva bláta a rybník čeká na vyčištění plánované na rok 2023.

Kočár

Rybník kočár nebo také koupaliště, má rozlohu přibližně 3300m2 a leží téměř ve středu obce, pod čtvrtí známou jako Sever. Napájen je ze stavidla rybníka Brigádník a v zimě, pokud dostatečně mrzne, je nejoblíbenějším místem bruslařů všech generací a dovedností. Vzhledem k poloze blízko centra a zpevněné komunikaci je také využíván pro společenské a kulturní akce jako jsou pravidelné výlovy spojené s prodejem ryb a rybích dobrot, doprovodné programy při setkání rodáků či tréninky místního Sboru dobrovolných hasičů.

Tovární park

Posledním z obecních rybníků, nejmenší, je s rozlohou přibližně 300m2 ten v Továrním parku, který byl po oddělení od býv. továrny Vertex a rekonstrukci slavnostně otevřen v roce 2018. Ač své jméno nemá, je ze všech nejmalebnější. Přítok má od stavidla Kočáru a voda dále odtéká směrem k Roudnickému potoku. Nad vodou je postavena dřevěná lávka, která dodává parku ráz. Ačkoliv slouží především k rekreaci, je třeba jej také pravidelně lovit a vyžaduje stejnou péči jako dva větší sourozenci.

Turyň

Na území obce leží ještě soukromý rybník Turyň, na mapě jej naleznete podle tvaru podkovy a leží v areálu bývalého pivovaru v Libčanech. Tento rybník má vlastní prameny a je zcela mimo kaskádu třech jmenovaných libčanských rybníků. Nachází se v soukromém areálu a není veřejně přístupný.